Terapia psychologiczna to spotkania z psychologiem, których celem jest zrozumienie problemów, znalezienie strategii radzenia sobie i wprowadzenie zmian w życiu pacjenta lub pacjentki.
Wsparcie w codziennych trudach
Rozwój i poprawa zdrowia
Zwiększenie samoświadomości
Na terapii psychologicznej (spotkaniach z psychologiem) zyska szeroki krąg osób, które potrzebują akurat wsparcia.
Dzieci mające trudności w wyrażaniu lub zarządzaniu emocjami, takie jak złość, smutek czy frustracja.
Dzieci, które mają trudności w nauce lub osiąganiu sukcesów szkolnych, które mogą wynikać z problemów z koncentracją, pamięcią lub motywacją.
Dzieci borykające się z przewlekłymi chorobami lub problemami zdrowotnymi, które mogą wpływać na ich samopoczucie emocjonalne i psychiczne.
Na spotkaniach z psychologiem skorzystają również dzieci, które mają trudności w nawiązywaniu lub utrzymywaniu przyjaźni, często są wykluczane z grupy, doświadczają problemów w komunikacji z rówieśnikami lub przeżywają konflikty rodzinne.
Dzieci, które doświadczają objawów depresji (np. smutek, apatia, trudności w koncentracji) lub lęku (np. nadmierny strach, ataki paniki).
Dzieci, które doświadczyły traumy lub przemocy, które mogą potrzebować wsparcia w przetwarzaniu tych doświadczeń i radzeniu sobie z ich skutkami.
Dzieci przejawiające trudności w kontrolowaniu zachowań, takie jak nadpobudliwość, agresja, impulsywność czy złe nawyki.
Poprzez trening fal mózgowych zmniejsza się częstotliwość i nasilenie ataków migrenowych.
Spotkania trwają od 50 do 60 min i mają zazwyczaj strukturalny przebieg, różniący się w zależności od potrzeb dziecka.
Pierwsze spotkanie poświęcone jest zrozumieniu problemów i ustaleniu celów terapii.
Psycholog lub psycholożka stosuje różne techniki dostosowane do potrzeb dziecka i wcześniej ustalonych celów.
Na końcu omawiane są postępy, wyzwania oraz ewentualne zadania domowe.
Psycholog lub psycholożka może zadawać pytania dotyczące aktualnych problemów, emocji, myśli, relacji, codziennych sytuacji i przeszłych doświadczeń. Celem jest zrozumienie problemów i pomoc w znalezieniu rozwiązań.
Nie, terapia jest dla każdego, kto chce pracować nad poprawą swojego samopoczucia emocjonalnego, rozwiązywaniem problemów, rozwijaniem umiejętności czy radzeniem sobie z codziennymi wyzwaniami.
W niektórych przypadkach można przyjść na sesję z osobą towarzyszącą, ale zazwyczaj spotkania są prowadzone indywidualnie. Ważne jest, aby wcześniej uzgodnić to z psychologiem.
Jest! Jako Fundacja chcemy nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują - zobacz projekt "Świat Dostępny dla Wszystkich"
03-428 Warszawa
03-301 Warszawa